Okresní přebory 2013
Okresní přebory 2013 avatar

Posted: 5th Leden 2014 by Kapřík in Aktuality, Články a příspěvky, Fotogalerie

V sobotu čtvrtého ledna se ve sportovní hale TJ Nivnice uskutečnil letošní ročník okresního přeboru jednotlivců ve stolním tenise. K našemu velkému úžasu přesáhl počet přihlášených hráčů číslovku 80, čímž jsme se v pořádání turnajů dostali již téměř k absolutnímu stropu. Přeci jen, ti nejlepší, pokud se účastnili dvouher i čtyřher, měli na konci dne v nohou i 15 zápasů, což už opravdu dá zabrat a někteří hráči v druhé půli turnaje nedokázali předvádět svou hru tak, jak by si představovali. Ale je to sport – fyzičku potřebujeme také :-) Ze sestavy domácích ještě před začátkem turnaje kvůli bolesti zad vypadl Laďa Výmola, který se chystal obhájit titul přeborníka po cca 25 letech :-) Takto největší nivnická želízka v ohni představovali Marcel Smetana a Martin Beníček, kteří oba skončili ve čtvrtfinále. Marcel vypadl s Michalem Švehlou, který v koncovce pátého setu ukázal pevnější nervy a zvítězil 15:13. Martin v téže fázi podlehl nezdolnému a neúnavnému Liboru Oharkovi hladce 0:3 na sety. Zde se již projevila velká únava. V pavouku dvouher byl nakonec nejlepším hráč Bílovic Lukáš Polášek, který v pěti setech v takticky vedeném zápase dokázal zkrotit svou agresivní hru a přechytračil dolněmčanského “kopečkáře” Martina Kučeru.

Náš tým měl stejně jako loni největší úspěchy ve čtyřhře. I když v sezoně na to naše výsledky příliš nevypadají :-) V semifinále skončila cesta dvojice Beníček M. – Hladiš L., kteří podlehli obhájcům titulu Honzovi Glajchovi s Martinem Kučerou. Naši zápas rozehráli velmi dobře, ujali se vedení 2:0, ale potom se už dokázal rozjet hlavní tahoun vítězné dvojice Honza Glajch a velmi přesným útokem byl strůjcem obratu v zápase. Ve druhém semifinále se setkala druhá nivnická dvojice Marcel Smetana – Tomáš Janča s otcem a synem Mlýnkovými z Vlčnova. Nivničtí borci sice jak už bylo jejich dobrým zvykem na jeden set povolili v koncentraci, ale větší ztrátu nepřipustili a vcelku s přehledem postoupili do finále. V něm narazili na Glajcha s Kučerou. I přes povzbuzování nejen nivnických, ale i dolněmčanských a ostatních stolních tenistů se nepodařilo domácí dvojici dotáhnout své tažení až do vítězného konce a po prohře 1:3 tak má domácí stolní tenis ze čtyřhry po roce opět “jen” stříbro.

A závěrem jen pro hráče TJ Nivnice – uvědomte si, že každý turnaj nás organizuje stále těch samých 6 lidí. Termíny víte dostatečně dopředu. Na ukončáku sezony si budeme muset kapku pohovořit…

Libor

 

You must be logged in to post a comment.